Collection: Sides for the Season
Designed to complement any meal - they also make wonderful options to bring along as a guest. 🌟🍽️
-
Long Island Duck & Sweet Potato Hash (quart) Turn into a Taco · Eat with an Egg or Savor it Solo
- Regular price
- $44.00
- Sale price
- $44.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Quinoa “Tabouli” - Lots of Organic Parsley + Mint, Cucumbers & Tomatoes · Touched with Light Lemony Dressing (2 quarts)
- Regular price
- $79.00
- Sale price
- $79.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Early Summer Vegetable Medley · Peas, Baby Carrots, Cippolini Onions, Asparagus Tips, Tiny Potatoes · Thyme Butter (quart)
- Regular price
- $38.00
- Sale price
- $38.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Roasted Cauliflower with Crispy Kale & Jalapeno Crema - All Organic (quart)
- Regular price
- $34.00
- Sale price
- $34.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Peanut Noodles with Crispy Vegetables (quart)
- Regular price
- $39.00
- Sale price
- $39.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Leek Roasted Organic Potatoes with Sweet North Fork Onions (Serves 3-5/ quart)
- Regular price
- $35.00
- Sale price
- $35.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Organic Sauté of Green Beans; Toasted Almonds & Shallots (quart)
- Regular price
- $28.00
- Sale price
- $28.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Local Spice Roasted Sweet Potatoes · Tahini Sauce , Toasted Sesame Seeds and Chili’s (quart) Serves 3-5
- Regular price
- $35.00
- Sale price
- $35.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Organic Baby Carrots· Glazed & Finished with Fresh Dill (quart)
- Regular price
- $34.50
- Sale price
- $34.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Roasted Asparagus· Blood Orange Butter (quart)
- Regular price
- $38.00
- Sale price
- $38.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Fabulous Creamy Dreamy Macaroni & Four Cheeses
- Regular price
- from $34.00
- Sale price
- from $34.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Flakey Buttermilk Biscuits (1/2 dozen)
- Regular price
- $24.00
- Sale price
- $24.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Famous Fennel Breadsticks (2 Dozen)
- Regular price
- $32.00
- Sale price
- $32.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out